Sinu Pood logoSinu Pood logo

Lugejakiri.ee: kõige eestimeelsem on Kiius asuv Sinu Pood

Avaldatud: 15.12.2019

2019 aasta suvel toimus konkurss, kus otsiti kõige eestikeelsemat ja -meelsemat poodi. Pika puuga pani konkursi kinni Kiius asuv Sinu Pood, mille sildi kohta arvas žürii, et enam selgemaks asi minna ei saagi.

Žürii hinnangul peaks otsima üles erilist tüüpi idioodi, kes sellest poesildist aru ei saaks. Samas arvas žürii, et kui otsida, siis kindlasti leiaks ka sellise.

„Eesti on poodide riik, pole kahtluski. Kuid kahjuks on terve riigi vallutanud igasugused veidrad ja hääldamatud poenimed, mille väljaütlemine ajab parimal juhul läkastama, halvimal juhul aga läheb keel pöördumatult sõlme,“ märkis konkursi žürii esimees Tarmo Tamme.

„Välismaailma mõjud tungivad siia sisse ja see on kahjuks paratamatu – kõik need Maximad, Lidlid, shopid ja laundzid jne – inimestel hakkab pea valutama ainult puhtalt nende poodide nime peale mõeldes,“ märkis Tamme.

„Seetõttu oli eriti värskendav näha, et Eestis on endiselt alles poode, mille sildid on äärmiselt selged, lihtsad ja arusaadavad,“ sõnas konkursi esimees.

Sinu Pood pani pika puuga ära igas kategoorias

„Sinu Poe silt on lihtsalt ideaalne. Selles on olemas kõik elemendid, mis õigel poe sildil olema peavad,“ selgitas Tamme.

„Kõigepealt poe nimi – Sinu Pood. No kuidas saab veel miskit selgemaks minna- see on sinu pood. Nime all on kirjas, et tegemist on toidu- ja joogipoega. Super. Kohe selge, millega tegemist. Pole võimalik eksida,“ sõnas Tamme.

„Lähme edasi – suurelt on kirjas, et pood on lahti iga päev. No külmavärinad tulevad peale kui sildile mõtlen. Selle all on omakorda poekäru joonistus – geniaalne!“ on Tamme siiamaani Sinu Poest vaimustuses.

„Võib-olla kui natuke norida, siis just selle poekäru joonistuse koha pealt – võib-olla lasi poeomanik seda silti tellides kunstnikul liiga vabalt tegutseda ja joonistada poekäru pisut liiga kunstipäraselt. Ei, see ei häiri aga meie hinnangul oleks silt absoluutne maailma tipp kui poekäru oleks ka joonistatud pisut realistlikumalt,“ arvas žürii esimees Tamme.

Kõige eesti keelsema ja -meelsema poe konkurssi peeti esimest korda. Kuusalu vallas Kiius asuv Sinu Pood läheb ajalukku kui selle konkursi esimene võitja.

Allikas: https://www.lugejakiri.ee/